YITH WooCommerce Wishlist - en to nl translation catalogue (163 entries)

en: "Add to Cart" button
nl: “Add to Cart” knop

en: "Add to Cart" icon
nl: “Add to Card” icoon

en: "Add to Cart" text
nl: “Toevoegen aan winkelwagen” tekst

en: "Add to Wishlist" icon
nl: “Toevoegen aan wenslijst” icoon

en: "Add to Wishlist" text
nl: “Toevoegen aan wenslijst” tekst

en: "Add to wishlist" button
nl: “Toevoegen aan wenslijst” knop

en: "Browse wishlist" text
nl: “Bekijk wenslijst” tekst

en: "Product added" text
nl: “Product toegevoegd” tekst

en: "Product already in wishlist" text
nl: “Dit product staat reeds op uw wenslijst” tekst

en: "Style 1" button
nl: "Style 1" knop

en: "Style 2" button
nl: "Style 2” knop

en: %1$sDo you want to add the possibility to ask for estimates of costs into your catalogue?%3$s Do you want to manage customised packets for faithful customers in your store?%2$s%3$sThanks to the feature "estimate cost" of %1$sYITH WooCommerce Wishlist%2$s, each registered user will be able to ask for an estimate of their own products in the wishlist and add a text in the popup window that will open just after clicking. Then, they can confirm the text and send an email with all necessary information directly to the address that you have previously set.
nl: %1$sWilt u de mogelijkheid toevoegen om een offerte op te vragen toevoegen aan uw shop?%3$s Wilt u op maat gemaakte pakketten beheren voor uw trouwste klanten?%2$s%3$sDankzij de optie “Offerte aanvragen” in %1$sYITH WooCommerce Wishlist%2$s kan iedere geregistreerde gebruiker een offerte aanvragen van de producten op zijn of haar wenslijst en een bericht toevoegen in het popup scherm dat zal openen zodra de gebruiker klikt. Vervolgens kan deze tekst bevestigd worden en zal er een email met alle nodige informatie worden gestuurd naar het adres dat u heeft opgegeven.

en: %1$sDoes it ever happened to you to have too many wishes for a single wish list?%2$s%3$s The possibility to manage one's wishes is a fundamental feature in a modern e-commerce store and it also lets users' degree of satisfaction increase.%3$sThe option "multiple wishlist" of %1$sYITH Wishlist%2$s makes this feature and many others on your online store available, and thanks to this plugin your customers will be able to create, manage and share their own wish lists.
nl: %1$sGebeurd het u ook wel eens dat u teveel wenen heeft voor èèn enkele wenslijst?%2$s%3$s De mogelijkheid om de wensen van èèn persoon te beheren is een van de fundementele opties in iedere moderne e-commerce omgeving en het bied gebruikers een mate van toenemend gevoel van bevrediging.%3$sDe optie “meerdere wenslijsten” van %1$sYITH Wishlist%2$s maakt deze en andere opties beschikbaar voor uw online shop. En dankzij deze plugin zullen uw klanten demogelijkheid krijgen om hun wenslijsten aan te maken, te beheren en te delen.

en: %1$sUPGRADE%2$s%3$s to the premium version%2$s
nl: %1$sUPGRADE%2$s%3$s naar de premium versie%2$s

en: %1$sprivate:%2$s only the wish list creator can see it.
nl: %1$sprive:%2$s alleen diegene die de wenslijst heeft aangemaakt kan deze zien.

en: %1$spublic:%2$s all users can look for your wish list and see it;
nl: %1$spubliek:%2$s alle gebruikers kunnen uw wenslijst opzoeken en inzien;

en: %1$sshared:%2$s only users possessing a direct link to the wish list page can display it;
nl: %1$sgedeeld:%2$s alleen gebruikers in het bezit van de directe link naar deze wenslijst kunnen deze inzien;

en: 'ADD TO CART'
nl: ‘Toevoegen aan winkelwagen’

en: 'ADD TO CART' CHECKBOX
nl: ‘Toevoegen aan winkelwagen’ checkbox

en: Activating the %1$s"Show date of addition"%2$s option, users can see the date in which they have added a particular product to their list: a new way to keep you users informed about their operations.
nl: Activeer de %1$s”Geef datum van toevoegen weer“%2$s optie, gebruikers kunnen zien op welke datum zij een specifiek product hebben toegevoegd aan hun lijst: een nieuwe manier om gebruikers te informeren van hun wijzigingen.

en: Add a second remove button in the last column, with extended label
nl: Voeg een tweede verwijder knop toe in de laatste kolom, met een uitgebreid label

en: Add an icon to the "Add to Cart" button
nl: Voeg een icoon toe aan de “Add to Card” knop

en: Add an icon to the "Add to Wishlist" button
nl: Voeg een icoon toe aan de “Toevoegen aan wenslijst” knop

en: Add second remove button
nl: Voeg een tweede verwijder knop toe

en: Add the selected products to the cart
nl: Voeg het geselecteerde product toe aan de winkelmand

en: Add to Cart
nl: Toevoegen aan winkelwagen

en: Add to Wishlist
nl: Toevoegen aan wenslijst

en: Added on : %s
nl: Toevoegen aan: %s

en: Admin Panel
nl: Admin paneel

en: After "Add to cart"
nl: Na “Add to Cart”

en: After summary
nl: Na de samenvatting

en: After thumbnails
nl: Na de miniatuurweergave

en: An error as occurred.
nl: Er is iets misgegaan.

en: An error occurred while adding products to the wishlist.
nl: Er ging iets mis bij het toevoegen van de producten aan uw wenslijst.

en: An error occurred while adding products to wishlist.
nl: Er ging iets mis bij het toevoegen van de producten aan uw wenslijst.

en: An error occurred while removing products from the wishlist
nl: Er ging iets mis bij het verwijderen van de producten van uw wenslijst.

en: Ask for an estimate
nl: Vraag om een offerte

en: Background
nl: Achtergrond

en: Background (hover)
nl: Achtergrond (hover)

en: Background color
nl: Achtergrondkleur

en: Border
nl: Omlijning

en: Border (hover)
nl: Omlijning (hover)

en: Browse Wishlist
nl: Bekijk wenslijst

en: By enabling the option wishlist, users will also have the possibility to %1$smanage the visibility%2$s of their wish lists according to one of the following options:
nl: Door de optie wenslijst in te schakelen krijgen de gebruikers de %1$smogelijkheid om de zichtbaarheid%2$s van hun wenslijst in te stellen middels de volgende opties:

en: By purchasing the premium version of the plugin, you will take advantage of the advanced features of the product and you will get one year of free updates and support through our platform available 24h/24.
nl: Door het aanschaffen van de premium versie van deze plugin ontvangt u alle voordelen van de geavanceerde opties van dit product. Daarnaast ontvangt u èèn jaar gratis upgrades en support doormiddel van ons 24u/24 platform.

en: Cancel
nl: Annuleer

en: Choose to enable product slider in wishlist page with linked products (<a href="%s" class="thickbox">Example</a>). %s
nl: Kies ervoor om de product slider op de wenslijst pagina weer te geven met gelinkte producten (<a href="%s" class="thickbox">Voorbeeld</a>). %s

en: Colors
nl: Kleuren

en: Custom CSS
nl: Eigen CSS

en: DATE
nl: Datum

en: DATE OF ADDITION TO A WISHLIST
nl: Datum van toevoeging aan de wenslijst

en: DISABLE WISHLIST
nl: Wenslijst uitschakelen

en: DISABLE WISHLIST FOR UNLOGGED USERS
nl: Wenslijst uitschakelen voor anonieme gebruikers

en: Default wishlist title
nl: Standaard wenslijst titel

en: Discover the Advanced Features
nl: Ontdek de geavanceerde opties

en: Edit title
nl: Titel aanpassen

en: Enable YITH Wishlist
nl: YITH Wenslijst inschakelen

en: Enable slider in wishlist
nl: Slider inschakelen op wenslijst

en: Error. Unable to remove the product from the wishlist.
nl: Er ging iets mis. Het product kon niet verwijderd worden van de wenslijst.

en: Estimate Cost
nl: Offerte aanvragen

en: FROM A WISHLIST
nl: Van de wenslijst

en: FROM A WISHLIST TO ANOTHER
nl: Van de ene wenslijst naar de andere

en: FUNCTIONALITIES
nl: Functionaliteiten

en: FUNCTIONALITIES IN ONE CLICK
nl: Functionaliteiten in èèn klik

en: Favour users that have registered to your shop and disable plugin functionalities for all users that have not. By disabling this option, each time they try to add a product to the wishlist, they will be %1$sredirected%2$s to "My Account" page and a message will invite them to log in.
nl: Beloon gebruikers die een account hebben en limiteer de plugin functionaliteiten voor gebruikers zonder account. Door deze optie uit te schakelen zullen gebruikers zonder account worden %1$sdoorverwezen%2$s naar de registratie pagina met een melding die uitnodigt om te registreren.

en: Free!
nl: Gratis!

en: From now on, you can find all the options of Wishlist under YIT Plugin -> Wishlist instead of WooCommerce -> Settings -> Wishlist, as in the previous version. When one of our plugins is updated, a new voice will be added to this menu. Wishlist has been updated with new available options, <a href="%s">discover the PREMIUM version.</a>
nl: Vanaf nu vind u alle opties van Wenslijst onder YIT Plugin -> Wenslijst in plaatst van WooCommerce -> Settings -> Wenslijst, zoals in de voorgaande versie. Wanneer een van onze plugins geüpdate is zal een nieuwe optie worden toegevoegd aan dit menu. Wenslijst is geüpdate met nieuw beschikbare opties,<a href="%s">ontdek de PREMIUM versie.</a>

en: General Settings
nl: Algemene instellingen

en: Get Support and Pro Features
nl: Verkrijg ondersteuning en Professionele opties

en: Headers
nl: Koppen

en: How many times have you been looking for the perfect gift for a important event but you had no idea of what to buy? %1$s'Search wishlists'%2$s allows your e-shop users to access public wishlists of anyone, by simply knowing their name or email. This way you can grant %1$shigher visibility%2$s to your products and even encourage users to purchase.
nl: Hoe vaak heeft u wel niet gezocht naar het perfecte cadeau voor een belangrijke gebeurtenis terwijl u geen idee had wat u moest kopen? %1$s’Doorzoek wenslijsten’%2$s geeft u gebruikers de mogelijkheid om de publieke wenslijsten van alle bezoekers te raadplegen, door simpelweg de naam of het email adres op te geven. Op deze manier kunt u uw producten nog %1$sbeter zichtbaar%2$s maken en zelfs gebruikers aanmoedigen tot aanschaf.

en: If you want to give the right input to your users to persuade them to %1$spurchase the products%2$s they have in their wishlists, you need to use this feature! %1$sSend them an email%2$s: customize its whole content from the option panel and add a coupon they can use in your shop, so that they will know you are offering a unique offer!
nl: Als u uw gebruikers de juiste suggestie wil geven en te overtuigen om de %1$sproducten aan te schaffen%2$s die zij in hun wenslijst hebben staan, dan is deze optie iets voor u! %1$sStuur uw gebruikers een email%2$s: beheer de volledige email vanuit het optie paneel en voeg een kortingscode toe die zij kunnen gebruiken in uw shop. Op die manier weten zij dat u hem een uniek aanbod aanbied.

en: If you want to take advantage of this feature, you could consider to purchase the %s.
nl: Al u gebruik wilt maken van deze functie kunt u overwegen om %s aan te schaffen.

en: In Stock
nl: Op voorraad

en: In the YIT Plugin tab you can find the Wishlist options. With this menu, you can access to all the settings of our plugins that you have activated. Wishlist is available in an outstanding PREMIUM version with many new options, <a href="%s">discover it now</a>.
nl: Op het YIT Plugin tabblad kunt u de Wenslijst opties vinden. Met dit menu heeft u toegang tot alle instellingen van onze plugin die u geactiveerd heeft. Wenslijst is beschikbaar in de uitstekende PREMIUM versie met vele nieuwe opties, <a href="%s">ontdek het nu</a>.

en: Invite users that are visiting your shop to login if they want to fully benefit from Wishlist functionalities. Show a %1$scustomised message%2$s and redirect them to "My Account" page for registration.
nl: Nodig gebruikers die uw shop bezoeken uit om in te loggen om zo alle opties van de Wenslijst te kunnnen gebruiken. Geef een %1$saangepast bericht%2$s weer en verwijs ze naar de “Mijn account” pagina voor registratie.

en: MESSAGE TO UNLOGGED USERS
nl: Bericht aan anonieme gebruikers

en: Make button corners rounded
nl: Maak de hoeken van de knoppen rond

en: Move
nl: Verplaats

en: Multiple Wishlist
nl: Meerdere wenslijsten

en: My wishlist on %s
nl: Mijn wenslijst op %s

en: No products were added to the wishlist
nl: Er wijn geen producten toegevoegd aan de wenslijst

en: Out of Stock
nl: Uitverkocht

en: POPULAR TABLE
nl: Populaire producten

en: PROMOTIONAL EMAIL
nl: Promotionele email

en: Page contents: [yith_wcwl_wishlist]
nl: Pagina-inhoud: [yith_wcwl_wishlist]

en: Pin on Pinterest
nl: Pin op Pinterest

en: Position
nl: Positie

en: Premium Features
nl: Premium opties

en: Premium Version
nl: Premium versie

en: Private
nl: Prive

en: Product Name
nl: Productnaam

en: Product added!
nl: Product toegevoegd!

en: Product correctly added to cart
nl: Producten momenteel in uw winkelmandje

en: Product successfully removed.
nl: Product succesvol verwijderd

en: Public
nl: Publiek

en: Redirect to cart
nl: Doorverwijzen na de winkelwagen

en: Redirect to cart page if "Add to cart" button is clicked in the wishlist page.
nl: Doorverwijzen naar de winkelwagen als de “Add to cart” knop is geklikt op de webslijst pagina.

en: Remove
nl: Verwijder

en: Remove if added to the cart
nl: Verwijder indien toegevoegd aan de winkelwagen

en: Remove the product from the wishlist if it has been added to the cart.
nl: Verwijder het product van de wenslijst indien deze is toegevoegd aan de winkelwagen.

en: Remove this product
nl: Verwijder dit product

en: Rounded buttons
nl: Ronde knoppen

en: Save
nl: Opslaan

en: Search Wishlists
nl: Doorzoek wenslijsten

en: Select options
nl: Selecteer opties

en: Settings
nl: Instellingen

en: Share by Email
nl: Deel met email

en: Share on Facebook
nl: Deel op Facebook

en: Share on Google+
nl: Deel op Google+

en: Share on:
nl: Deel op:

en: Shared
nl: Gedeeld

en: Show "Add to Cart" button
nl: “Add to Cart” knop weergeven

en: Show "Add to Cart" button for each product in wishlist
nl: “Add to Cart” knop weergeven voor ieder product op de wenslijst

en: Show "In stock" or "Out of stock" label for each product in wishlist
nl: “Op voorraad” en “Uitverkocht” labels weergeven voor ieder product op de wenslijst

en: Show "Pin on Pinterest" button
nl: Geef de “Pin op Pinterest” knop weer

en: Show "Share by Email" button
nl: Geef de “Deel met email” knop weer

en: Show "Share on Facebook" button
nl: Geef de “Deel op Facebook” knop weer

en: Show "Share on Google+" button
nl: Geef de “Deel op Google+” knop weer

en: Show "Tweet on Twitter" button
nl: Geef de “Tweet op Twitter” knop weer

en: Show Date of addition
nl: Datum van toevoeging weergeven

en: Show Stock status
nl: Voorraad informatie weergeven

en: Show Unit price
nl: Product prijs weergeven

en: Show the date when users have added a product to the wishlist
nl: Geef de datum weer waarop de gebruiker het product aan de wenslijst heeft toegevoegd

en: Show unit price for each product in wishlist
nl: Product prijs weergeven voor ieder product op de wenslijst

en: Social Networks & Share
nl: Sociale netwerken & Delen

en: Social image URL
nl: Deel afbeelding url

en: Social text
nl: Te dele tekst

en: Social title
nl: Te dele titel

en: Some products draw customer's attention more than others and they do not hesitate to add products to their wishlist. Table %1$s'Popular'%2$s allows you, as shop administrator, to track products that appear most frequently in their wishlists.
nl: Sommige producten trekken de aandacht van de klant meer dan andere andere producten, deze klanten zullen niet aarzelen om ook andere producten aan hun wenslijst toe te voegen. De tabel %1$s’populair'%2$s geeft u de mogelijkheid om, als shop eigenaar, de producten te monitoren die het vaakst aan de wenslijsten zijn toegevoegd.

en: Stock Status
nl: Voorraad status

en: Styles
nl: Stijlen

en: Text
nl: Tekst

en: Text (hover)
nl: Tekst (hover)

en: Thanks to the useful Admin panel, accessible directly among the WooCommerce submenu pages, you will have total control on users' wishlists. In addition to that, evaluating the degree of appreciation for your products has never been so easy, now that %1$syou can see a useful report,%2$s available directly in the product page, which registers the occurrences of the product in customers' wish lists.
nl: Dankzij het handige admin paneel, direct te bereiken via de WooCommerce submenu pagina’s, heeft u totale controle over de wenslijsten van gebruikers. Als gevolg daarvan is het evalueren van de mate van waardering van uw producten nog nooit zo gemakkelijk geweest. Nu dat %1$su het volledige rapport kunt bekijken,%2$s direct beschikbaar op de product pagina, wat u inzicht geeft in het aantal keer dat het product is toegevoegd aan een wenslijst.

en: The "Remove" option now does not require any parameter
nl: De “Verwijder” optie verijst geen parameter

en: The product is already in the wishlist!
nl: Dit product staat reeds op uw wenslijst!

en: Tweet on Twitter
nl: Tweet op Twitter

en: UNLOGGED USERS
nl: Anonieme gebruikers

en: Unit Price
nl: Stuksprijs

en: Upgrade to the %1$spremium version%2$s%3$sof %1$sYITH WooCommerce Wishlist%2$s to benefit from all features!
nl: Upgrade naar de %1$spremium versie%2$s%3$svan %1$sYITH WooCommerce Wishlist%2$s om gebruik te maken van alle opties!

en: Upgrade to the PREMIUM VERSION
nl: Upgrade naar de PREMIUM VERSIE

en: Use buttons
nl: Gebruik knoppen

en: Use buttons instead of simple anchors.
nl: Gebruik knoppen in plaatst van links

en: Use shortcode
nl: Gebruik shortcode

en: Use the theme style.
nl: Gebruik de stijl van het thema.

en: Use theme style
nl: Gebruik thema stijl

en: Users have the possibility to search for a wishlist, create a new one or display those already created. Add these %1$sfunctionalities%2$s through the dedicated widgets or show them immediately after "Wishlist" table.
nl: Gebruikers hebben de mogelijkheid om hun wenslijst te doorzoeken, een nieuwe lijst te maken of eerder gemaakte lijsten te bekijken. Voeg deze %1$sfunctionaliteiten%2$s toe doormiddel van de widgets of geef ze weer direct na de “Wenslijst” tabel.

en: We are sorry, but this feature is available only if cookies are enabled on your browser.
nl: Helaas, deze optie is alleen beschikbaar indien u cookies hebt ingeschakeld in uw browser.

en: Who said that a product has to remain forever in the same wishlist? With the option %1$s"Show "Move to another wishlist" dropdown menu"%2$s, with just one click users will be free to move a product from a wishlist to another one, managing as they want their lists.
nl: Wie zegt dat een product voor eeuwig op dezelfde wenslijst moet staan? Met de optie  %1$s”Geef “Verplaatst naar andere wenslijst“ dropdown menu weer“%2$s kunnen gebruikers producten vrij verplaatsten tussen wenslijsten om zo hun lijsten te kunnen beheren.

en: Wishlist
nl: Wenslijst

en: Wishlist Activated
nl: Wenslijst geactiveerd

en: Wishlist Page
nl: Wenslijst Pagina

en: Wishlist Private
nl: Prive wenslijst

en: Wishlist Updated
nl: Wenslijst geupdate

en: Wishlist table
nl: Wenslijst tabel

en: YITH WooCommerce Frequently Bought Together Integration
nl: YITH WooCommerce Frequently Bought Together intergratie

en: YITH WooCommerce Wishlist is enabled but not effective. It requires WooCommerce in order to work.
nl: YITH WooCommerce Wishlist is ingeschakeld maar niet werkzaam. Hiervoor is WooCommerce vereist.

en: You can add the button in variable products only after the "Add to Cart" button or using the shortcode [yith_wcwl_add_to_wishlist].
nl: U kunt alleen de knop toevoegen in variabele producten na de “Add to Cart” knop indien of door gebruik te maken van de shortcode [yith_wcwl_add_to_wishlist].

en: You need to log in before creating a new wishlist
nl: U dient ingelogd te zijn voordat u producten aan uw wenslijst kunt toevoegen

en: Your shop offers always a wide selection of products and wishlists of your users get more and more crowded everyday. Give them the possibility to select %1$ssome or all products%2$s in the wishlist and add them to cart just with one click.
nl: Uw shop bied altijd een ruime selectie van producten en de wenslijsten van uw gebruikers worden met de dag voller. Geef uw gebruikers de optie om %1$ssommige of alle producten%2$s in hun wenslijst te selecteren en toe te voegen aan een winkelmandje met èèn klik.

en: email
nl: Email

[ctx: page_slug]
en: wishlist
nl: wenslijst
